Enter your keyword

Jakie łóżko do masażu wybrać?

Jakie łóżko do masażu wybrać?

Jakie łóżko do masażu wybrać?

Stół do masażu to podstawowe narzędzie pracy każdego masażysty, rehabilitanta i fizjoterapeuty. Aby spełniało swoją rolę, musi być dopasowane zarówno do potrzeb specjalisty, jak i jego pacjentów. Podpowiadamy, jakie łóżko do masażu wybrać, aby zwiększyć ergonomię, efektywność i komfort codziennej pracy.

Mobilność

Czy łóżko chcesz postawić na stałe w gabinecie, czy zamierzasz z nim jeździć do swoich pacjentów? Jeśli potrzebujesz mobilnego rozwiązania, które z łatwością przetransportujesz w dowolne miejsce, wybierz stół:

  • lekki
  • z funkcją szybkiego składania/rozkładania
  • z funkcją regulacji wysokości
  • wyposażony w pokrowiec transportowy, wózek, torbę lub walizkę

Mobilny stół do masażu wykorzystasz także jako tradycyjne łóżko stacjonarne – bez obaw o komfort czy ergonomię pracy.

Elastyczność

Fizjoterapeuci ciągle się rozwijają, dlatego dobry stół do masażu powinien umożliwić Ci wykonywanie zabiegów różnymi technikami. Profesjonalne łóżko musi być stabilne i zapewniać osobie masowanej maksymalny komfort leżenia. Wypełnienie z grubej pianki, obicie z przyjemnego materiału (np. wysokogatunkowej skóry ekologicznej), odpowiednia szerokość blatu, podłokietniki, wycięcie na twarz oraz wygodny podgłówek spotęgują efekt relaksacji. Jeśli oferujesz masaże twarzy i stóp, idealny dla Ciebie (i Twoich klientów) będzie stół 3-segmentowy z unoszonym panelem. Jeżeli pracujesz głównie w terenie lub jesteś masażystą sportowców, postaw na mobilność i wytrzymałość. Najlepszy w tym wypadku będzie składany, lekki, aluminiowy model. Warto też zwrócić uwagę na liczbę segmentów. Możliwość regulacji poszczególnych części stołu sprzyja przyjmowaniu właściwej pozycji przez pacjenta.

Wygoda masażysty

Stół, który kupujesz, musi koniecznie posiadać funkcję regulacji wysokości. Wykonując masaże przez kilka godzin dziennie, prawidłowa pozycja ciała ma kluczowe znaczenie dla Twojego zdrowia i efektywności pracy. Jeśli zamierzasz ze stołem podróżować, zwróć uwagę na jego ciężar. Im większy stół, tym oczywiście większa wygoda, ale i waga czy gabaryty. Aby łóżko było komfortowe – w użytkowaniu i przenoszeniu, nie powinno ono ważyć więcej niż 20 kg.

Wytrzymałość

Stelaż w dobrych łóżkach do masażu wykonywany jest z drewna albo z aluminium. Pod względem wytrzymałości, materiały te są do siebie podobne, co potwierdzono w licznych testach. Naturalne drewno podkreśla przytulność gabinetu i prezentuje się bardziej ekskluzywnie, natomiast aluminium jest lżejsze od drewna i bardziej odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (np. podczas pracy w plenerze). Na wytrzymałość łóżka istotny wpływ ma także materiał wykończenia. Powinien być on odporny na olejki i wodę (np. skóra ekologiczna).

Szeroki wybór profesjonalnych, mobilnych łóżek do masażu Body Fit (już od 304 zł) znajdziesz tutaj: https://www.fajneceny.pl/pol_m_Lozka-do-masazu-213.html